„…mówię w myślach do autora: „No zdradź wreszcie, kto zamordował!” – recenzje „Krwi na sutannie” Danki Braun

 

Już są! Pierwsze recenzje najnowszej książki Danki Braun „Krew na sutannie”. Przedstawiamy fragmenty, a po całość zapraszamy na blogi dziewczyn: Martyny oraz Sandry.

 

 Martyna z bloga Lewa strona literki M.

Książka przypomina mi starą grę planszową „Cluedo”, polegającą na wytypowaniu przestępcy, w „Krwi na sutannie” bowiem jest wielu podejrzanych, a to co wydaje się oczywiste, wcale takim nie jest.

Książka jest dość kontrowersyjna, ponieważ ukazuje księży w niezbyt korzystnej kreacji. Ich świat jest pewien hipokryzji, kłamstwa, grzechu i lewych interesów. Sama w realnym życiu poznałam takich duchownych. Nie możemy zapominać, że są oni zwykłymi ludźmi, a nie stąpającymi po ziemi świętymi.

W powieści widać również niechęć autorki do pewnej partii politycznej, ale zdecydowanie podzielam ją i ja. Ogólnie rzecz biorąc, gdy tylko dorwałam tę powieść w swoje ręce, wiedziałam, że już jej tak łatwo nie wypuszczę. Nie myliłam się, pozycja ta trafia do grona moich ulubionych książek. 

Pełna wersja recenzji TUTAJ (KLIK!)

 

 

Sandra z bloga Książkoholiczka94:

(…) już po pierwszych pięćdziesięciu stronach przepadłam absolutnie wciągnięta w wir wydarzeń zaserwowanych nam przez Dankę Braun.

(…)

Pomimo tego, że książka jest absolutnie spójna z poprzednimi powieściami autorki, to tym razem autorka pokusiła się o coś, czego wcześniej nie było: nawiązania do obecnej sytuacji społecznej i aktualnie panujących realiów a ponadto uderzyła w moim zdaniem, bardzo trudny w Polsce temat jakim jest kler. Nie oszukujmy się, w takim kraju, jakim jest Polska, gdzie Kościół ma ogromny wpływ na praktycznie każdą dziedzinę ludzkiego życia (i niestety nie ma znaczenia, czy i w co, człowiek wierzy, Kościół po prostu jest obecny w życiu każdego, czy ktoś tego chce, czy nie) uderzenie, nawet w fikcyjnej historii, w kler jest swojego rodzaju wsadzeniem kija w mrowisko i osobiście Danka Braun bardzo mi tym zaimponowała, bo mimo że historia jest wymyślona, to zawiera wiele prawd, które mają swoje odzwierciedlenie w realnym świecie

Pełna wersja recenzji TUTAJ (KLIK)